To contentTo menu

Portal branży IT

Informacje ze świata informatyki

Do kogo kieruje mailing?

sare.jpg Bardzo dobrym rozwiązaniem zapewniającym skuteczną reklamę jest mailing. Dzięki temu, że można zlecić związane z nim zadania firmie zewnętrznej to rozwiązanie, które jest nie tylko bardzo korzystne zarówno w długim jak i krótkim okresie czasu, ale również i pozwalające zaoszczędzić właścicielom firm bardzo dużo stresu oraz nerwów. Cieszy się ono zainteresowaniem zarówno wśród mniejszych jak i większych przedsiębiorstw.

Continue reading...

Co można wynieść z drukarki 3D?

cubicnch.jpg Dla osób, które interesują się zagadnieniem związanym z drukiem 3D bardzo dobrym prezentem jest niedrogi model drukarki domowej. Można zakupić już gotowy zestaw jak również indywidulanie kompletując części. Dużym atutem jest już samo składanie drukarki. Dzięki temu można jeszcze lepiej zapoznać się z obowiązującymi w niej systemami jak i sposobem jej działania. Ułatwia to późniejsze jej konserwowanie, naprawianie czy też i rozszerzanie jej możliwości i zakresu działania. Użytkownik ma możliwość samodzielnego wybrania oprogramowania, co zwiększa komfort korzystania z drukarki 3D.

Continue reading...

Miniaturowe obiekty budowlane

3d-building-1208392.jpgWarto zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, które pojawiły się nie tylko we współczesnym budownictwie, ale również architekturze. Dzisiejsi specjaliści w tych dziedzinach potrafią stworzyć doskonale precyzyjne miniatury zaprojektowanych obiektów budowlanych.

Continue reading...

Nowości w świecie informatyki

yeppy.pl_nowosci_w_swiecie_informatyki.jpgInformatyka to dziedzina, której trudno się zatrzymać. Odkąd tylko wymyślono lampy próżniowe, tranzystory i inne rodzaje półprzewodników, powstały pierwsze komputery wielkości kilku pokojów, w informatyce wiele się zmieniło. Pojawiły się procesory firmy Intel, które dzisiaj kupuje się ze względu na ich wartość muzealną – 386 i 486.

Dzisiaj komputer o podobnej mocy obliczeniowej stanowi niemal każdy telefon komórkowy. Same komputery zaś zmieniają się z roku na rok. Dominują dzisiaj wśród użytkowników niewielkie komputery przenośne, laptopy i palmtopy. Mówiąc o nowościach w świecie informatyki trudno skupić się na jednej, konkretnej rzeczy. Moce obliczeniowe procesorów zbliżają się do granicy, którą trudno będzie przekroczyć, chyba że wejdzie na rynek jakaś nowoczesna technologia, np. procesory optyczne. Wraz z rozwojem technologii procesorów i komputerów, powstają nowoczesne rozwiązania szpiegowania i podkradania danych cyfrowych.

IT

IT to skrót od angielskich słów Information Technology. W praktyce oznacza to dziedzinę informatyki, którą stanowi tworzenie, przechowywanie, odczytywanie i modyfikowanie informacji – wszystkich danych, jakie jest w stanie wygenerować i odczytać komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

IT jest dzisiaj równie rozbudowaną dziedziną, jak motoryzacja czy matematyka – technologia informacji jest po prostu dziedziną, która rozwinęła się na kanwie rozwoju technologicznego komputerów, a w ogólności półprzewodników. Technologia informacyjna, umiejętność jej obsługi jest dzisiaj także jedną z umiejętności, która jest niemal niezbędna na rynku pracy. Tak jak znajomość języków obcych, tak znajomość IT może przydać się niemal w każdym miejscu i na każdym stanowisku.

Pozycjonowanie stron internetowych

Internet to bardzo potężna baza danych firm, firemek, przedsiębiorstw i gigantycznych korporacji. Niektóre są tak znane, że nie muszą w ogóle starać się o zaplecze klientów. Inaczej sprawa ma się z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, o których czasem nikt nie słyszał, a które muszą jakoś się utrzymać.

Takie firmy właśnie muszą ujawniać się w sieci. Ich największą szansą jest pozycjonowanie stron internetowych. To właśnie to, co pozwala ich stronie internetowej wyskoczyć na pierwszych miejscach wyników poszukiwań frazy związanej z ich działalnością, np. „pozycjonowanie” - wpisanie tego słowa w wyszukiwarce internetowej skutkuje natychmiastowym wyświetleniem całego mnóstwa firm, które zajmują się właśnie takimi usługami.

Firmy informatyczne

yeppy.plfirmy_informatyczne.jpgInformatyka to dziedzina, która bez przerwy się rozwija. Od momentu, w którym pojawiły się pierwsze hafty komputerowe, istnieją firmy informatyczne. Najbardziej znanymi, wciąż konkurującymi ze sobą firmami są Apple oraz Microsoft. Pierwszą z nich był Apple, jednak Microsoft, który wciąż znajduje się pod przywództwem Billa Gatesa, nie dał się pozostawić w tyle i prezentuje coraz to nowsze produkty, między innymi system Windows.

Reklama haftów?

Jednak komercyjne produkty nie mają nigdy pewnych luk, nigdy nie są w stanie zadowolić każdego z użytkowników. Wciąż pojawiają się w nich błędy i miejsca, które wymagają poprawek funkcjonalności. Dlatego coraz popularniejsze stają się programy open source, czyli wolne oprogramowanie, ulepszane przez miliony pasjonatów z dnia na dzień.

Szkolenia BHP w firmach informatycznych

Szkolenia BHP odbywają się w każdych zakładach pracy, niezależnie od branży i rodzaju wykonywanych tam czynności. W większości wyglądają one podobnie, ale w zależności od tego, z jakim zawodem mamy do czynienia, pojawiają się także rozbieżności. Wiadomo bowiem, że często nasze prace bardzo się od siebie różnią i posiadają swoje specyficzne elementy. Podobnie jest w zawodzie informatyka.

Szkolenia BHP w firmach informatycznych ukierunkowane są przede wszystkim na zapoznanie pracowników z bezpieczeństwem swoim i obsługiwane sprzętu. Ten często jest bowiem bardzo drogi i wartościowy. Niedopuszczalne są zatem sytuacje, kiedy ktoś na przykład pije kawę przy komputerze. Może się to bowiem zakończyć przypadkowym zalaniem sprzętu i jego długotrwała awarią a nawet całkowitym zniszczeniem.

Zmiany w portalu

Portal znajduje się w przebudowie. Kolejne wiadomości pojawią się najprawdopodobniej dopiero za kilkanaście dni.