To contentTo menu

Portal branży IT

Informacje ze świata informatyki

Pozycjonowanie stron internetowych

Internet to bardzo potężna baza danych firm, firemek, przedsiębiorstw i gigantycznych korporacji. Niektóre są tak znane, że nie muszą w ogóle starać się o zaplecze klientów. Inaczej sprawa ma się z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, o których czasem nikt nie słyszał, a które muszą jakoś się utrzymać.

Takie firmy właśnie muszą ujawniać się w sieci. Ich największą szansą jest pozycjonowanie stron internetowych. To właśnie to, co pozwala ich stronie internetowej wyskoczyć na pierwszych miejscach wyników poszukiwań frazy związanej z ich działalnością, np. „pozycjonowanie” - wpisanie tego słowa w wyszukiwarce internetowej skutkuje natychmiastowym wyświetleniem całego mnóstwa firm, które zajmują się właśnie takimi usługami.

Firmy informatyczne

yeppy.plfirmy_informatyczne.jpgInformatyka to dziedzina, która bez przerwy się rozwija. Od momentu, w którym pojawiły się pierwsze hafty komputerowe, istnieją firmy informatyczne. Najbardziej znanymi, wciąż konkurującymi ze sobą firmami są Apple oraz Microsoft. Pierwszą z nich był Apple, jednak Microsoft, który wciąż znajduje się pod przywództwem Billa Gatesa, nie dał się pozostawić w tyle i prezentuje coraz to nowsze produkty, między innymi system Windows.

Reklama haftów?

Jednak komercyjne produkty nie mają nigdy pewnych luk, nigdy nie są w stanie zadowolić każdego z użytkowników. Wciąż pojawiają się w nich błędy i miejsca, które wymagają poprawek funkcjonalności. Dlatego coraz popularniejsze stają się programy open source, czyli wolne oprogramowanie, ulepszane przez miliony pasjonatów z dnia na dzień.

Szkolenia BHP w firmach informatycznych

Szkolenia BHP odbywają się w każdych zakładach pracy, niezależnie od branży i rodzaju wykonywanych tam czynności. W większości wyglądają one podobnie, ale w zależności od tego, z jakim zawodem mamy do czynienia, pojawiają się także rozbieżności. Wiadomo bowiem, że często nasze prace bardzo się od siebie różnią i posiadają swoje specyficzne elementy. Podobnie jest w zawodzie informatyka.

Szkolenia BHP w firmach informatycznych ukierunkowane są przede wszystkim na zapoznanie pracowników z bezpieczeństwem swoim i obsługiwane sprzętu. Ten często jest bowiem bardzo drogi i wartościowy. Niedopuszczalne są zatem sytuacje, kiedy ktoś na przykład pije kawę przy komputerze. Może się to bowiem zakończyć przypadkowym zalaniem sprzętu i jego długotrwała awarią a nawet całkowitym zniszczeniem.