To contentTo menu

Portal branży IT

Informacje ze świata informatyki

Nowości w świecie informatyki

yeppy.pl_nowosci_w_swiecie_informatyki.jpgInformatyka to dziedzina, której trudno się zatrzymać. Odkąd tylko wymyślono lampy próżniowe, tranzystory i inne rodzaje półprzewodników, powstały pierwsze komputery wielkości kilku pokojów, w informatyce wiele się zmieniło. Pojawiły się procesory firmy Intel, które dzisiaj kupuje się ze względu na ich wartość muzealną – 386 i 486.

Dzisiaj komputer o podobnej mocy obliczeniowej stanowi niemal każdy telefon komórkowy. Same komputery zaś zmieniają się z roku na rok. Dominują dzisiaj wśród użytkowników niewielkie komputery przenośne, laptopy i palmtopy. Mówiąc o nowościach w świecie informatyki trudno skupić się na jednej, konkretnej rzeczy. Moce obliczeniowe procesorów zbliżają się do granicy, którą trudno będzie przekroczyć, chyba że wejdzie na rynek jakaś nowoczesna technologia, np. procesory optyczne. Wraz z rozwojem technologii procesorów i komputerów, powstają nowoczesne rozwiązania szpiegowania i podkradania danych cyfrowych.

IT

IT to skrót od angielskich słów Information Technology. W praktyce oznacza to dziedzinę informatyki, którą stanowi tworzenie, przechowywanie, odczytywanie i modyfikowanie informacji – wszystkich danych, jakie jest w stanie wygenerować i odczytać komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

IT jest dzisiaj równie rozbudowaną dziedziną, jak motoryzacja czy matematyka – technologia informacji jest po prostu dziedziną, która rozwinęła się na kanwie rozwoju technologicznego komputerów, a w ogólności półprzewodników. Technologia informacyjna, umiejętność jej obsługi jest dzisiaj także jedną z umiejętności, która jest niemal niezbędna na rynku pracy. Tak jak znajomość języków obcych, tak znajomość IT może przydać się niemal w każdym miejscu i na każdym stanowisku.

Zmiany w portalu

Portal znajduje się w przebudowie. Kolejne wiadomości pojawią się najprawdopodobniej dopiero za kilkanaście dni.