To contentTo menu

Portal branży IT

Informacje ze świata informatyki

Tag - informatyka

Entries feed - Comments feed

Nowości w świecie informatyki

yeppy.pl_nowosci_w_swiecie_informatyki.jpgInformatyka to dziedzina, której trudno się zatrzymać. Odkąd tylko wymyślono lampy próżniowe, tranzystory i inne rodzaje półprzewodników, powstały pierwsze komputery wielkości kilku pokojów, w informatyce wiele się zmieniło. Pojawiły się procesory firmy Intel, które dzisiaj kupuje się ze względu na ich wartość muzealną – 386 i 486.

Dzisiaj komputer o podobnej mocy obliczeniowej stanowi niemal każdy telefon komórkowy. Same komputery zaś zmieniają się z roku na rok. Dominują dzisiaj wśród użytkowników niewielkie komputery przenośne, laptopy i palmtopy. Mówiąc o nowościach w świecie informatyki trudno skupić się na jednej, konkretnej rzeczy. Moce obliczeniowe procesorów zbliżają się do granicy, którą trudno będzie przekroczyć, chyba że wejdzie na rynek jakaś nowoczesna technologia, np. procesory optyczne. Wraz z rozwojem technologii procesorów i komputerów, powstają nowoczesne rozwiązania szpiegowania i podkradania danych cyfrowych.

Firmy informatyczne

yeppy.plfirmy_informatyczne.jpgInformatyka to dziedzina, która bez przerwy się rozwija. Od momentu, w którym pojawiły się pierwsze hafty komputerowe, istnieją firmy informatyczne. Najbardziej znanymi, wciąż konkurującymi ze sobą firmami są Apple oraz Microsoft. Pierwszą z nich był Apple, jednak Microsoft, który wciąż znajduje się pod przywództwem Billa Gatesa, nie dał się pozostawić w tyle i prezentuje coraz to nowsze produkty, między innymi system Windows.

Reklama haftów?

Jednak komercyjne produkty nie mają nigdy pewnych luk, nigdy nie są w stanie zadowolić każdego z użytkowników. Wciąż pojawiają się w nich błędy i miejsca, które wymagają poprawek funkcjonalności. Dlatego coraz popularniejsze stają się programy open source, czyli wolne oprogramowanie, ulepszane przez miliony pasjonatów z dnia na dzień.